Aktualności Aktualności

Powrót

Uwaga!!!!

Uwaga!!!!

 

 

 

Od  29 maja br. znów można swobodnie nie tylko odwiedzać lasy ale i korzystać z małej infastruktury. W lesie nie ma obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób. 

W związku z pojawiającymi się pytaniami dot. ponownego udostępnienia obiektów małej infrastruktury leśnej Nadleśnictwo Łuków informuje, że w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dn. 29 maja 2020 r. „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” (Dz.U. poz. 964) nie ma zapisów mówiących o ograniczeniu dostępności tych obiektów. Pojawia się jedynie zapis o konieczności zakrywania ust i nosa na parkingach leśnych (§18. Ust.1. pkt. 2 lit. a).

 

Rozporządzenie to zastępuje dotychczas obowiązujące Rozporządzenie z dn. 16 maja 2020 r.

 

Wynika z tego, że obiekty małej infrastruktury leśnej znów są dostępne dla społeczeństwa.

 

Link do Rozporządzenia - http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000096401.pdf 

 - Pamiętajmy, że nadal obowiązują ogólne zalecenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa, także w lesie. Powinniśmy zachowywać odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się.

Prosimy, bądźcie odpowiedzialni po prostu, nie tylko wtedy, gdy wymagają tego przepisy - w trosce o zdrowie własne, bliskich i innych osób, a także by odciążyć zaangażowany bezpośrednio w walkę z epidemią personel medyczny.

 

 

 

UWAGA!

 

 

 

                                                            

 

 

UWAGA - postepowanie w Nadlesnictwie Łuków w świetle zagrożenia koronawirusem
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy dodatkowe procedury w funkcjonowaniu biurowca nadleśnictwa.

Apelujemy, że jeżeli to możliwe prosimy, odłożyć wizyty w Nadleśnictwie Łuków, a sprawy załatwiać za pośrednictwem telefonu, elektronicznej skrzynki podawczej i adresów mailowych. W pozostałych przypadkach prosimy państwa o umawianie  się na spotkanie telefonicznie. Większość pracowników będzie pracować zdalnie w domu, a więc spotkanie z nimi nie będzie możliwe.

W razie konieczności przyjazdu do biura Nadleśnictwa Łuków, pracownik nadleśnictwa odbierze od Państwa dokumenty lub sprawę poświadczając jej wpływ.

Sprzedaż drewna i sadzonek w leśnictwach prowadzona jest tylko w przypadkach konieczności. Prosimy o dokonywanie wpłaty za pomocą przelewu elektronicznego na konto nr 70124026981111001045207144  oraz umawiania wizyty w leśnictwie telefonicznie.

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za przestrzeganie nowych, tymczasowych zasad.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Polecamy Polecamy